04.04.2019 r. odbyło się drugie spotkanie autorskie dla dzieci w ramach projektu „Czytanie zbliża”. Gościem MiGBP w Wieluniu był Wojciech Widłak.

Polski pisarz, autor ponad trzydziestu książek dla dzieci, m.in. : „ Figiel i Psikus. Burzliwe życie chochlików”, „Dasz radę” i „Sekret ponurego zamku”. Znany szczególnie dzięki serii o Panu Kuleczce i Wesołym Ryjku. Autor podczas spotkania rozmawiał z dziećmi o książkach, odczytywał fragmenty swoich dzieł oraz opowiadał o procesie ich powstawania. Spotkanie miało charakter interaktywny. Dzieci dzieliły się swoimi pomysłami , jak powinny zakończyć się przygody bohaterów książek Wojciecha Widłaka oraz samodzielnie je odczytywały na prośbę autora. Na zakończenie, uczniowie wcielili się w rolę bohaterów „Pana Kuleczki”, czyli kaczki Katastrofy, psa Pypcia, muchy Bzyk-Bzyk, mając do dyspozycji pacynki, zaś Panem Kuleczką był sam pisarz, który czytał fragment książki o tytułowym bohaterze.

Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas 1 -3 ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu.

Po spotkaniu można było zakupić książki i otrzymać autograf z dedykacją od autora.

Sfinansowano ze środków Fundacji PZU.

• aIMG_0075
  • aIMG_0077