W październiku wieluńska "Watra" wzięła udział w siódmej edycji Harcerskiej Fantazjady! Wydarzeniu najbardziej wyczekiwanym przez cały Hufiec ZHP Łask!

We wrześniu drużyna "Watra" wzięła udział w największym wydarzeniu harcerskim w województwie łódzkim - Święcie Chorągwi Łódzkiej, które w tym roku odbyło się w Kutnie, noszącym tytuł Miasta Róż.

24 czerwca gromada „Przyjaciele Koszałka Opałka” ze Szkoły Podstawowej w Masłowicach uczestniczyła w biwaku integracyjno – pożegnalnym w Kamionie. W biwaku uczestniczyło 12 zuchów, którego drużynową jest Urszula Sujka i 2 harcerzy, działających w ZHP w Wieluniu.

22 lutego  harcerze 5 Wieluńskiej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej wzięli udział w DMB, czyli Dniu Myśli Braterskiej. Jest to jedno z ważniejszych świąt skautów na całym świecie.

19 grudnia wszystkie zuchy i harcerze z Gminy Wieluń spotkały się w Kurowie aby wspólnie połamać się opłatkiem i śpiewać kolędy. Na spotkanie zaproszeni zostali również Komendant Hufca Łask Edward Kondratiuk, burmistrz Janusz Antczak i zastępca burmistrza Janusz Pamuła. Z zuchami przybyli ich drużynowi oraz dyrektorzy szkół, w których działają gromady zuchowe.

Prawie 100 zuchów wzięło udział w biwaku zorganizowanym w Szkole Podstawowej w Masłowicach przez Hufiec ZHP w Łasku. My się zimy nie boimy – mówiły dzielne maluchy, których zaskoczyła pod Wieluniem biała aura.

Projekt „Wspieraj lokalnie” powstał dzięki współpracy Instytutu Wsparcia Organizacji Pozarządowych z PITax.pl Łatwe podatki.

Gmina Wieluń

fundusze

link do kamery on-line z placu legionów

cmentarz

mkp

65plus ok

karta rodzinom 3+

karta dużej rodziny