W środę, 17 października, w Gimnazjum Nr 1 przy ul. 18 stycznia w Wieluniu została oddana do użytku strzelnica pneumatyczna. Jest to obiekt przeznaczony zarówno do strzelania szkoleniowego, sportowego, ale przede wszystkim rekreacyjnego, dlatego każdy pod okiem instruktora będzie mógł skorzystać ze strzelnicy.

Powstanie strzelnicy to pomysł Młodzieżowej Rady Miejskiej – z tą propozycją radni zwrócili się do burmistrza Janusza Antczaka wiosną tego roku. Pomysł zyskał akceptację, a następnie odpowiednie środki na remont i wyposażenie pomieszczeń zatwierdziła Rada Miejska.

- Bardzo się cieszę, że dziś możemy oddać do użytku obiekt, który kilka miesięcy temu był tylko pomysłem. Dziś młodzież zyskuje nowe miejsce do spędzania wolnego czasu i ćwiczenia celności. Pierwszy medal na igrzyskach w Londynie zdobyliśmy właśnie w strzelaniu, więc kto wie, może i u nas znajdą się jakieś talenty – podkreślał burmistrz Janusz Antczak, który oddał pierwszy strzał.

Podczas otwarcia został rozegrany turniej strzelecki. Najlepsze oko miał Zbigniew Wiśniewski, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Wieluniu. (mak)

• img_4855
  • img_4867