Ponad 6 hektarów ziemi zakupiła w 2014 roku na przełomie stycznia i lutego Gmina Wieluń w obrębie węzła „Jodłowiec” przy obwodnicy miasta. Obszar ten będzie przeznaczony pod utworzenie strefy inwestycyjnej. W planach są kolejne wykupy.

Nieruchomości położone w obrębie węzła „Jodłowiec” w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Wieluń przeznaczone są na działalność gospodarczą (produkcyjno – usługową, składy, magazyny).
Z przeznaczeniem pod planowaną strefę inwestycyjną w Sieńcu i Jodłowcu planuje się do wykupu około 23 ha gruntu. Z tego w Sieńcu 15,5 ha, w Jodłowcu 7,5 ha.
Za zgodą właścicieli działek w miesiącu grudniu podjęte zostały przez Radę Miejską w Wieluniu dwie uchwały wyrażające zgodę na wykup 8 działek o powierzchni 5,1270 ha w Sieńcu i 3 działek o powierzchni 1,1901 ha w Jodłowcu.

mapka strefa