Wczoraj w Urzędzie Miejskim w Wieluniu odbyło się spotkanie robocze ze służbami porządkowymi w sprawie zabezpieczenia organizacji wydarzenia "Łódzki Festiwal Mleka", które odbędzie się w Wieluniu w niedzielę 16 czerwca.

 

Festiwal nawiązuje do tradycji i historii łódzkiej branży mleczarskiej i organizowany jest co roku w innym regionie województwa łódzkiego. Po Zduńskiej Dąbrowie i Sieradzu przyszedł czas na Wieluń, gdzie wzorem wcześniejszych edycji liczymy na Wasz liczny udział.

Do Wielunia ściągniemy przedstawicieli reprezentujących największych producentów maszyn i urządzeń, firm produkujących pasze i nawozy oraz dostawców usług dla rolnictwa. Nie zabraknie również prelekcji ekspertów z branży oraz przedstawicieli najlepszych polskich uczelni.

Festiwal to nie tylko wiedza i biznes, to również świetna propozycja spędzenia czasu wolnego. O bogactwo smaków zadbają mleczarnie z województwa łódzkiego i fantastyczne gospodynie z Kół Gospodyń Wiejskich pod przewodnictwem Braci Budnik – naszych szefów kuchni znanych z telewizyjnych programów kulinarnych.

Na najmłodszych czekać będą olbrzymie dmuchańce, animacje, gry i zabawy.

A na finał zapraszamy na koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej: zespołu Power Play, Sarsy oraz Anny Wyszkoni.

Projekt „Wspieraj lokalnie” powstał dzięki współpracy Instytutu Wsparcia Organizacji Pozarządowych z PITax.pl Łatwe podatki.

fundusze

link do kamery on-line z placu legionów

cmentarz

PUBLICZNY TRANSPORT ZBIOROWY W GMINIE WIELU

65plus ok

karta rodzinom 3+

karta dużej rodziny