W ubiegły piątek w Masłowicach rozpoczął się nowy, autorski projekt „Kulturalne przejażdżki” – wspólne przedsięwzięcie Gminy Wieluń oraz jej jednostek kultury: Wieluńskiego Domu Kultury, Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu, Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu.

Ideę powstania warsztatów wyjaśnia Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa: „Chcemy by oferta, którą prezentują jednostki kulturalne Gminy Wieluń dotarła także do mieszkańców naszych sołectw, gdyż często jest problem z dojazdem. Zależy nam by i dzieci i osoby starsze mogły skorzystać z tej oferty. Nie wiemy jak się to przyjmie, ale już po pierwszym spotkaniu jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni, gdyż ponad 40 uczestników w różnym wieku skorzystało z warsztatów malarskich w Masłowicach. Być może pojawią się nowe talenty na miarę Wojcecha Siudmaka, Marzeny Uryszek czy Aliny Sibery-Kaczki.”

Dzięki zaangażowaniu Sołtysów i pracowników jednostek kultury do końca maja w każdym sołectwie odbędą się warsztaty różnego typu dla mieszkańców danego sołectwa. Już po pierwszych malarskich warsztatach widać, że wspólne działanie sprzyja integracji mieszkańców – malowały zarówno dzieci jak i dorośli, aktywizuje społeczność w obszarze działalności artystycznej oraz pozwala zapoznać się z bogatą ofertą naszych jednostek kulturalnych.

Informacje o terminach kolejnych warsztatów trafią do mieszkańców danego sołectwa za pośrednictwem Sołtysów. A tak piątkowe spotkanie podsumował Jan Janik, sołtys Masłowic: „Pomysł mi się bardzo podoba, mieszkańcom również. Mamy pełną salę. Prace, które powstają, są piękne. Mamy tutaj dużo mieszkańców, mogą tutaj się integrować, popracować. Jest sporo radości”.

Następnym przystankiem "Kulturalnych przejażdzek" będzie Turów. Zapraszamy mieszkańców do skorzystania z oferty przygotowanej specjalnie dla nich.

• 06022023-przejazdzki-kulturalne-turow01
  • 06022023-przejazdzki-kulturalne-turow02