Od 1 czerwca 2021 w Muzeum Ziemi Wieluńskiej można podziwiać wystawę „Portret Dziecka” autorstwa Aliny Sibery.
W wernisażu prac uczestniczyła m.in. młodzież z zajęć plastycznych w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu. Artystka opowiadała co zrobić, aby rozwijać swój talent oraz dlaczego dzieci są tak wdzięcznym tematem jej prac.

Na obrazach można oglądać dzieci w różnym wieku, które autorka maluje prawie od zawsze. - W zasadzie nie maluję na zamówienie. Jeśli zachwyci mnie ktoś, szczególnie dziecko, wówczas pytam czy mogę je namalować. Z większością prac bardzo trudno mi się potem rozstać  - mówiła podczas wernisażu Alina Sibera.

Wystawę można oglądać do końca lipca 2021 roku.

• DSC05212
  • DSC05214