Gmina Wieluń krwiodawcami stoi. W niedzielę 25 kwietnia tym razem w Kurowie odbyła się zbiórka krwi, zorganizowana przez Klub Honorowych Krwiodawców przy Ochotniczej Straży Pożarnej Kurów.
W czasie akcji krew oddało aż 30 osób. Wydarzenie stało się okazją do uhonorowania osób, które w wydatny sposób przyczyniły się do propagowania idei krwiodawstwa: pielęgniarek Marii Styś oraz Bożeny Panek, a także pani Moniki Roszczyk, pełniącej funkcję rejestratorki.

Szczególne słowa uznania należą się panu Januszowi Zającowi, który oddał już łącznie 75 litrów krwi.

Wszyscy wyróżnieni otrzymali pamiątkowe statuetki oraz upominki z rąk Burmistrza Wielunia Pawła Okrasy, sołtysa Kurowa Andrzeja Gęsiaka oraz prezesa klubu Zenona Sowy.

Zdjęcia: R. Urbaniak/UM Wieluń