Od dzisiaj w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Filii dla Dzieci przy ulicy Narutowicza 4, można zakupić najnowsze wydawnictwo - audiobook „Dawno temu w Wieluniu”. Dla pierwszych 20 osób przewidziano bonus. Do audiobooka dołączona zostanie książeczka „Dawno temu w Wieluniu” autorstwa Wiesława Drabika.

 W 2019 r. Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu wydała pierwszą w historii naszego miasta, książkę dla dzieci przedstawiającą tragiczne wydarzenia z 1 września 1939 r. w Wieluniu.

Publikacja była powiązana z obchodami 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Książka „Dawno temu w Wieluniu” autorstwa Wiesława Drabika, opowiada historię chłopca, Stasia Wiśniewskiego, który czekał na rozpoczęcie roku szkolnego, ale wybuch wojny zmienił całe jego życie.

Oddany w ręce czytelników audiobook jest kontynuacją ubiegłorocznego przedsięwzięcia. Na podstawie książki powstało minisłuchowisko, w którym tekst czytany przez aktora Krzysztofa Michno został wzbogacony efektami dźwiękowymi.

Wydanie audiobooka  jest częścią projektu „Wieluń – lekcja historii”, którego celem jest budowanie lokalnej tożsamości i patriotyzmu u dzieci, edukacja historyczna najmłodszych, przekazanie w przystępny sposób wiedzy na temat tragicznych dla Wielunia wydarzeń z 1 września 1939 r. Chcemy, aby audiobook trafił przede wszystkim do najmłodszych mieszkańców Wielunia i stanowił atrakcyjny materiał służący edukacji historycznej.

Wydawcą minisłuchowiska  jest Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu – Instytucja Kultury Gminy Wieluń. Wydanie publikacji znacząco wsparli sponsorzy: NZOZ BOMED WIELUŃ, NOTARIUSZE WIELUŃSCY, SPOŁEM PSS TĘCZA W WIELUNIU, TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ WIELUNIA.

Od 22 grudnia  audiobook można wypożyczyć w Filii dla Dzieci MiGBP w Wieluniu.

  • 1608629830037
  • IMG_0122
  • IMG_0123
  • IMG_013248333

Zdjęcia i info: Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu

wielun Pamiętamy

Gmina Wieluń

fundusze

link do kamery on-line z placu legionów

mkp

cmentarz

65plus ok

karta rodzinom 3+

karta dużej rodziny