W związku z dynamicznie rozwijająca się sytuacją dotyczącą koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19, uprzejmie prosimy o zapoznanie się z najnowszymi informacjami i wytycznymi, służącymi zapobieganiu dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa.

 

Sztab kryzysowy z udziałem ministra kultury i dziedzictwa narodowego zdecydował o czasowym zamknięciu od 12 marca 2020 r. instytucji kultury, filharmonii, oper, teatrów, muzeów, kin oraz szkół, uczelni wyższych i placówek szkolnictwa artystycznego. Oznacza to, że wszystkie zajęcia, jak i wydarzenia artystyczne czy seanse filmowe, które odbywają się w Wieluńskim Domu Kultury, Kino-Teatrze SYRENA, na Dworcu Kulturalnym Wieluń - Dąbrowa zostają zawieszone do 29.03.2020.
Wszystkim, którzy zakupili bilety na seanse filmowe, po okresie kwarantanny będziemy proponowali korzystne dla państwa rozwiązania w związku ze zwrotami pieniędzy za bilety.
Wydarzania: występ kabaretu PARANIENORMALNI, koncert LIMBOSKIEGO – zostają przełożone na inny termin.
Co do zmiany daty spektaklu MAYDAY 2 – decyzja zostanie podjęta w najbliższym czasie.

W dniach 12 - 25 marca Muzeum Ziemi Wieluńskiej będzie zamknięte dla indywidualnych zwiedzających, grup zorganizowanych, odwołane zostają warsztaty wielkanocne dla dziecii młodzieży oraz uroczyste podsumowanie konkursu Moje drzewo genealogiczne.

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w dniach 12 - 25 marca będzie zamknięta. Zamówienia i rezerwacje nieodebrane do dnia 12 marca nie będą anulowane, zwroty zbiorów bibliotecznych nie będą przyjmowane - kary za niezwrócone w terminie zbiory biblioteczne w okresie zamknięcia instytucji nie będą naliczane. Również zaplanowane spotkania autorskie, lekcje biblioteczne zostają odwołane.

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. W dniach 12 - 13 marca w placówkach oświatowo - wychowawczych prowadzonych przez Gminę Wieluń zapewniona zostanie opieka świetlicowa. Od 16 marca przedszkola i szkoły podstawowe całkowicie zawieszają działalność.

Zwracamy się z apelem do rodziców i opiekunów prawnych dzieci i młodzieży o zwrócenie bacznej uwagi czy ich pociechy realizują zalecenia czasowego odosobnienia w domu i unikania skupisk ludzkich.
Prosimy o niekorzystanie z sal i placów zabaw oraz innych punktów, które sprzyjają gromadzeniu się dzieci i młodzieży. Na czas zawieszenia zajęć zachęcamy do korzystania z dostępnych chociażby w internecie materiałów edukacyjnych.

 Rodzicu,

•    zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodreczniki.pl udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
•    jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
•    przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
•    rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
•    śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Uczniu,

•    pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
•    przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
•    odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
•    przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

Działalność basenu przy ul. POW oraz targowiska przy ul. Zielonej w okresie 12-25.03.2020 również zostaje zawieszona.

Zachęcamy mieszkańców, aby korzystać z dostępnych, elektronicznych narzędzi załatwiania spraw w urzędzie jak choćby - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej. Można też skorzystać z elektronicznej formy płatności, kontaktować się z pracownikami urzędu telefonicznie czy też wysyłać zapytania na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://www.gov.pl/?fbclid=IwAR3qH9ga60pOkOGvwfgGaMfdXgJDX3t1rtHsFVh4rmfvG4g1syZWcLfC0dE

 https://www.gov.pl/web/koronawirus

wykaz_podmiotów_służby_zdrowia.pdf

Projekt „Wspieraj lokalnie” powstał dzięki współpracy Instytutu Wsparcia Organizacji Pozarządowych z PITax.pl Łatwe podatki.

fundusze

link do kamery on-line z placu legionów

cmentarz

PUBLICZNY TRANSPORT ZBIOROWY W GMINIE WIELU

65plus ok

karta rodzinom 3+

karta dużej rodziny