Rywalizacja między łódzką Anilaną, a MKS-em, niezależnie od kategorii wiekowej oraz wagi spotkania, rządzi się swoimi prawami oraz dla obu drużyn znaczy coś więcej - i tym razem nie było inaczej.

Od samego początku mecz było bardzo wyrównany i pełny sportowej walki. W batalii niemalże 'bramka za bramkę', zwykle to my byliśmy krok przed przeciwnikiem, przez co po pierwszej połowie schodziliśmy z boiska z dwubramkową przewagą.

Niestety to gospodarze wyszli na drugą odsłonę spotkania bardziej skoncentrowani, przez co udało im się doprowadzić do remisu - 18:18 - przez co sytuacja po raz kolejny stała się nerwowa. Jednak podopieczni Tomasza Derbisa, pobudzeni wyraźnym dopingiem przyjezdnych z Wielunia kibiców, odpowiedzieli serią 6:1, czym przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę i mimo starań rywali, nie pozwolili im zbliżyć się bardziej niż na dystans dwóch bramek. Na szczególne wyróżnienie wśród wielunian zasłużył Krzysztof Węcek, który potrafił w kluczowych momentach brać ciężar na swoje barki oraz Patryk  Jędrzejewski, podnoszący na duchu drużynę swoimi niesamowitymi interwencjami. Do tego pochwalić można Jarka Cepielika - po raz kolejny pokazał, że nigdy nie można mu zarzucić braku woli walki i determinacji.

Reasumując - po trudnym i twardym starciu odnosimy trzecie wyjazdowe zwycięstwo! W tym sezonie zdecydowanie lepiej czujemy się w roli gości, jednak miejmy nadzieję, że przed własną publicznością również nie będziemy mieć sobie równych. Następne spotkanie rozegramy 9. listopada 2019 r. o godzinie 18:00, przeciwko Stali Gorzów - na swoim terenie.

Anilana Łódź - MKS Wieluń 26:28 (14:16)

MKS: Kolanek, Jędrzejewski - Kowalik, Młodzieniak 1, Węcek 7 (3/3), Golański, Książek 2 (1/1), Famulski 4, Helman 4 (0/1), Ziemiński 2, Cepielik 4 (0/1), Torchała 1, Pawelec, Klimas 1, Bednarek, Majda 2
Trener: Tomasz Derbis

Anilana: Antosik, Chmurski, Pisiarkiewicz - Czech, Winiarski 2, Krajewski, Rozalski, Stolarski 2, Doniecki, Matyjasik 5 (4/4), Katusza 3, Dębowski, Kucharski 2, Wawrzyniak 5, Pawlak 5, Jędraszczyk 2
Trener: Adam Jędraszczyk

Sędziowali: Patryk Gruszczyński i Damian Żak

 MKS FAST

Zdjęcia i info: MKS Wieluń

Projekt „Wspieraj lokalnie” powstał dzięki współpracy Instytutu Wsparcia Organizacji Pozarządowych z PITax.pl Łatwe podatki.

fundusze

link do kamery on-line z placu legionów

cmentarz

PUBLICZNY TRANSPORT ZBIOROWY W GMINIE WIELU

65plus ok

karta rodzinom 3+

karta dużej rodziny