W ubiegły piątek odbyła się konferencja prasowa organizatorów Turnieju Charytatywnego Wielton Giganci Siatkówki, podczas której przekazano informacje dotyczące dotychczasowego rozliczenia imprezy.

Głównym celem organizacji turnieju była zbiórka funduszy na dalsze leczenie Żanety Szczuki, która dzielnie walczy z nowotworem mózgu. Dotychczas organizatorzy rozgrywek przekazali kwotę około 7 tysięcy złotych ze zbiórki publicznej na konto dziewczynki. Jak wiadomo kolejną transzę pieniędzy organizator będzie mógł wypłacić dopiero po całkowitym uregulowaniu kosztów organizacji turnieju.

50 tysięcy złotych, które firma Tergo Power przekazała Gminie Wieluń w formie darowizny celowej na organizację turnieju, decyzją większości radnych Rady Miejskich w Wieluniu została zwrócona firmie. Jak podkreślił burmistrz Wielunia: Wystosowaliśmy pismo do Tergo Power, że te pieniądze będziemy musieli zwrócić. Taka jest z naszej strony decyzja, bo innej nie może być. Dwa razy próbowaliśmy te pieniądze wprowadzić do budżetu i z budżetu te pieniądze na ten cel przeznaczyć i dwa razy Rada Miejska te pieniądze zdejmowała. Wojciech Rozdolski poinformował, że zamierza spotkać się z przedstawicielami firmy Tergo Power.

Jak zaznaczył organizator, dzięki pojawieniu się w mediach ogólnopolskich bezpośrednich oraz podsumowujących relacji z przebiegu imprezy, Wieluń zyskał  promocję na szeroką skalę: Wartość naszej inicjatywy to jest około 4 mln 750 tys. zł. To jest określona wartość medialna. Miasto Wieluń musiałoby zapłacić około 300 tysięcy zł za reklamę, którą dostało za darmo. (...) Sama gmina Wieluń była 1900 razy prezentowana w przestrzeni medialnej.

Wojciech Rozdolski odniósł się także do zarzutów o nieponoszenie kosztów związanych z noclegiem w Hotelu Maraton, dystrybucją biletów i wynajmem Hali Sportowej. Jak wyjaśnił, tylko za wynajem hali stowarzysznie nie poniosło żadnych opłat. Pismo wyjaśniające w tej sprawie zostało przekazane do Rady Miejskiej w listopadzie.

Zgodnie z zapowiedziami przyszłoroczny Turniej Charytatywny Giganci Siatkówki również zaplanowany jest w Wieluniu, zaś zbiórka ponownie odbędzie się z przenaczeniem na leczenie Żanety Szczuki.  

Projekt „Wspieraj lokalnie” powstał dzięki współpracy Instytutu Wsparcia Organizacji Pozarządowych z PITax.pl Łatwe podatki.

fundusze

link do kamery on-line z placu legionów

cmentarz

PUBLICZNY TRANSPORT ZBIOROWY W GMINIE WIELU

65plus ok

karta rodzinom 3+

karta dużej rodziny