W niedzielę 22 maja w Gaszynie odbyło się podsumowanie autorskiego projektu edukacyjnego „Dotknięci Świętością”. Projekt  realizowany jest w Szkole Podstawowej w Gaszynie od kwietnia do czerwca i swymi działaniami obejmuje szereg aktywności uczniów  ze szkoły z Gaszyna oraz gminy Wieluń.

W ramach projektu odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, Gminny Konkurs Plastyczny „Jan Paweł II - Przyjaciel dzieci”, I Gminny Festiwal Piosenki Papieskiej o nagrodę Burmistrza Wielunia, zawody Nordic Walking w ramach VII Majówki Gaszyńskiej oraz impreza środowiskowa - „Wieczorek Papieski”, która miała miejsce 22 maja.  Ostatnie działanie było podsumowaniem poprzednich konkursów. W związku z tym wręczono nagrody i statuetki zwycięzcom, którzy zaprezentowali się na scenie wraz ze szkolnym chórem „Gaszyńskie Słowiki” pod dyrygenturą Anny Grabowskiej- Płonki. Nie zabrakło również osoby, której twórczość była natchnieniem do stworzenia projektu edukacyjnego - pani Stanisławy Krystyny Siwik z Gaszyna. Lokalna poetka wydała tomik poezji, poświęcony uczuciom, jakie przeżywali Polacy od chwili odejścia papieża Jana Pawła II „do domu Ojca”, aż do jego kanonizacji. Liczba uczniów, którzy zostali objęci projektem przekroczyła 200 osób, nie licząc ostatniego etapu, czyli pielgrzymki do Wadowic i Centrum Myśli Jana Pawła II „Nie Lękajcie się” w Krakowie, która odbędzie się 14 czerwca.
Niedzielne spotkanie było również okazją do podziękowania partnerom projektu, sponsorom, Radzie Rodziców, która dzielnie wspierała działania nauczycieli fundując min. kremówki dla każdego z obecnych na Wieczorku Papieskim. Zaproszeni goście i mieszkańcy Gaszyna złożyli podziękowania na ręce dyrektor Szkoły Podstawowej w Gaszynie Jolanty Ustyniak za trud i wysiłek  nauczycieli w przygotowanie autorskiego projektu edukacyjnego.

Zdjęcia i info: L. Grygiel, Szkoła Podstawowa w Gaszynie