Dziesięć drużyn przedszkolaków wzięło udział w XII Międzyprzedszkolnym Turnieju z Wychowania Komunikacyjnego „Zielone światło dla przedszkolaka” zorganizowanym przez Publiczne Przedszkole nr 3 w Wieluniu. Turniej odbył się 23 kwietnia 2016 roku. Tematem przewodnim było „Bezpieczne dziecko na drodze”.

Imprezę poprowadził asp. sztab. Waldemar Kozera, a silna reprezentacja wieluńskiej policji nadzorowała całość pod względem merytorycznym, oceniając i na bieżąco weryfikując prawidłowość odpowiedzi i wykonywanych zadań. Celem turnieju było: sprawdzenie znajomości przez dzieci podstawowych informacji dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym; przygotowanie przedszkolaków do bezpiecznego i kulturalnego udziału w ruchu drogowym; integracja dzieci i ich opiekunów z przedszkoli gminy Wieluń oraz wspólna zabawa i zdrowa rywalizacja między zawodnikami biorącymi udział w przygotowanych zadaniach. Dzieci jak zwykle były fantastycznie przygotowane, pokazały jak rywalizując można się również uczyć.  Na wszystkich uczestników turnieju czekały nagrody ufundowane przez Burmistrza Wielunia oraz fundację „Bezpieczna droga”. Ogromną atrakcją podczas imprezy była prezentacja przez WODR Alkogogli oraz Symulatora zderzeń, które mogli przetestować rodzice. Turniej zakończył się wspólną zabawą przy muzyce.

• DSCN6002
  • DSCN6016