Na terenie gminy Wieluń trwają prace budowlane, związane z powstaniem nowych dróg oraz budową kanalizacji sanitarnej.

Jedną z najnowszych inwestycji jest wybudowana droga na ulicy Kierocińskiej w Wieluniu, która w przeciągu dwóch tygodni zostanie oddana do użytku. Intensywne prace budowlane związane z położeniem kanalizacji sanitarnej w południowo – wschodniej części gminy trwają w Małyszynie, Widoradzu, Rychłowicach oraz Nowym Świecie. W fazie projektowania znajduje się kanalizacja dla wschodniej części gminy: Masłowic, Olewina, Jodłowca, Sieńca oraz Starzenic. Opracowane będą także kompletne dokumentacje projektowe dla zadań: budowa drogi na ul. Wiejskiej, budowa parkingu przy ul. 3 Maja, os. Wyszyńskiego przy blokach 32-34, przebudowa ul. Paderewskiego, ul. Roosevelta, ul. Skłodowskiej, ul. Struga, projekt drogi w miejscowości Turów w stronę Kazimierza, projekt przebudowy drogi z dobudową chodnika oraz odwodnieniem we wsi Widoradz oraz budowa parkingu przy ul. Reformackiej.