Prawie 100 zuchów wzięło udział w biwaku zorganizowanym w Szkole Podstawowej w Masłowicach przez Hufiec ZHP w Łasku. My się zimy nie boimy – mówiły dzielne maluchy, których zaskoczyła pod Wieluniem biała aura.

Zuchy biwakowały w Masłowicach dwa dni. Na zajęciach uczyły się musztry, poznawały życie obozowe i bawiły się przy muzyce. Burmistrz Janusz Antczak, który gościł u nich z wizytą podkreślał, że kształtowanie młodych charakterów będzie z pewnością owocowało w przyszłości.

Związki Wielunia z łaskim hufcem mają na celu odbudowę struktur harcerskich w Gminie Wieluń. Regularnie spotykają się już harcerze, są też trzy gromady zuchowe.
- Nie chodzi o ilość, ale o powolny proces budowy trwałych więzi z organizacją. Taki biwak ma przybliżyć nasza działalność i nieco ją rozreklamować w okolicach Wielunia - wyjaśniał goszczący w Masłowicach Edward Kondratiuk, Komendant Hufca.(mak)

Zdjęcia: M. Kopańska