W październiku wieluńska "Watra" wzięła udział w siódmej edycji Harcerskiej Fantazjady! Wydarzeniu najbardziej wyczekiwanym przez cały Hufiec ZHP Łask!

We wrześniu drużyna "Watra" wzięła udział w największym wydarzeniu harcerskim w województwie łódzkim - Święcie Chorągwi Łódzkiej, które w tym roku odbyło się w Kutnie, noszącym tytuł Miasta Róż.

Betlejemskie Światło Pokoju od wczoraj jaśnieje w wieluńskim ratuszu. Wszystko za sprawą wieluńskich harcerzy, którzy przynieśli światło przekazane polskim harcerzom od skautów słowackich.

Wspólnym ogniskiem oraz uroczystym otwarciem wystawy Wszystko co nasze Polsce oddamy… w Muzeum Ziemi Wieluńskiej rozpoczęto świętowanie 100. rocznicy harcerstwa na Ziemi Wieluńskiej.

24 czerwca gromada „Przyjaciele Koszałka Opałka” ze Szkoły Podstawowej w Masłowicach uczestniczyła w biwaku integracyjno – pożegnalnym w Kamionie. W biwaku uczestniczyło 12 zuchów, którego drużynową jest Urszula Sujka i 2 harcerzy, działających w ZHP w Wieluniu.

22 lutego  harcerze 5 Wieluńskiej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej wzięli udział w DMB, czyli Dniu Myśli Braterskiej. Jest to jedno z ważniejszych świąt skautów na całym świecie.

Gmina Wieluń

fundusze

link do kamery on-line z placu legionów

mkp

65plus ok

karta rodzinom 3+

karta dużej rodziny