Samorząd terytorialny w Polsce świętuje 30 lat. Dokładnie 27 maja 1990 roku odbyły się w Polsce w pełni wolne wybory do rad gmin. Z tej okazji Burmistrz Wielunia zaprasza mieszkańców i sympatyków Gminy Wieluń do udziału w konkursie "Odkryj swoją historię - 30 pytań na 30 - lecie samorządu terytorialnego".

W imieniu Wieluńskiego Domu Kultury dziękujemy wszystkim Mamom za udział w akcji "Mamy my Kochamy".

Wieluń uczcił 72. rocznicę śmierci rotmistrza Witolda Pileckiego.

Uprzejmie Informujemy, że został uruchomiony Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Pod numerem tel. 726 611 611 oraz na w mediach społecznościowych (Snapchacie i Messengerze) 7 dni w tygodniu dzieci i młodzież z terenu województwa łódzkiego mogą uzyskać wsparcie specjalistów, terapeutów, psychologów i interwentów kryzysowych.

Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2020 roku wznowią działalność opiekuńczą publiczne przedszkola na terenie miasta Wielunia. Placówki działać będą zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakresie opieki nad dziećmi, których rodzice zadeklarowali chęć uczęszczania do przedszkola.

wielun Pamiętamy