Wieluńskie obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości tradycyjnie przepełnione były duchem patriotyzmu.

Z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Muzeum Ziemi Wieluńskie odbył się koncert „Polskie strofy, polska muzyka”.

Zarząd Województwa Łódzkiego jako Instytucja Zarządzająca Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020 ogłosiła Konkurs wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Osi priorytetowej IV Gospodarka niskoemisyjna Działanie IV.1 Odnawialne źródła energii Poddziałanie IV.1.2 Odnawialne źródła energii Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. To szansa na dofinansowanie pojedynczych instalacji odnawialnych źródeł energii w domach prywatnych. Wnioskodawcą programu nie może być jednak osoba fizyczna, lecz Gmina.

Jesień w pełni, dlatego w Publicznym Przedszkolu nr 2 w Wieluniu odbył się rodzinny konkurs „Jesienny cudak”. Dzieci wspólnie z rodzicami przygotowały piękne i oryginalne prace z wykorzystaniem różnorodnych materiałów przyrodniczych. Efekty wspólnej pracy zostały zaprezentowane na wystawie w przedszkolu.