76 lat temu 1 sierpnia  1944 roku o godzinie 17 rozpoczęła się heroiczna walka powstańców z okupantem hitlerowskim o wolną Warszawę.

Pomino pandemii Wieluński Dom Kultury nie zwalnia tempa.

Własnoręcznie wykonane wycinanki, gra planszowa, ozdabianie kopii kafli bolesławieckich czy w końcu warsztaty z niecenia ognia to lipcowe atrakcje, których mogli doświadczyć uczestnicy wakacyjnych warsztatów w Muzueum Ziemi Wieluńskiej.

Półmetek wakacji za nami! Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu wraz filiami przygotowała na ten czas szereg atrakcji dla dzieici i młodzieży.

Uprzejmie informujemy, że w związku z wystąpieniem w dniu 28 lipca 2020 roku gwałtownych burz z gradem na terenie gminy Wieluń, Gminna Komisja ds. szacowania szkód w gospodarstwach rolnych wszczyna procedurę majacą na celu umożliwienie poszkodowanym rolnikom ubiegania się o preferencyjne kredyty na wznowienie produkcji w gospodarstwach rolnych.

wielun Pamiętamy