W czwartek, 13 czerwca Młodzieżowa Rada Miejska spotkała się ostatni raz w tej kadencji. Bilans przepracowanych dwóch lat wychodzi na duży plus – młodzież angażowała się w akcje charytatywne, imprezy sportowe, artystyczne i edukacyjne.

Młodzi radni uhonorowali również swoich kolegów, którzy najlepiej promowali i reprezentowali swoje szkoły.

Komisja Porządku i Bezpieczeństwa działająca przy Gimnazjum nr 1 wybrała Mariusza Kowalczyka

Komisja Kultury i Oświaty działająca przy Gimnazjum nr 2 wybrała Paulinę Gajewską

Komisja Sportu i Rekreacji działająca przy Gimnazjum nr 3 wybrała Patrycję Szczepańską

- Przepracowaliście bardzo owocnie tę kadencję i za to chciałem Wam gorąco podziękować. Strzelnica przed którą dziś stoimy to także wasza zasługa. Potrafiliście wsłuchiwać się w głos koleżanek i kolegów i to dzięki wam ich potrzeby docierały do nas dorosłych. Przeżyliście lekcję demokracji najlepsza z możliwych, nauczyliście się dawać coś od siebie, by móc także dostawać od innych – podsumował burmistrz Janusz Antczak.

- Moi kochani w ciągu tych 2 lat dużo się zmieniło. Staliśmy się wielkimi przyjaciółmi, którzy mieli głównie za cel dobro naszego miasta i jego mieszkańców. Udało się nam wybudować strzelnicę, na której właśnie dziś odbędą się zawody strzeleckie oraz 2 edycje Wieluńskiego Dance, który cieszy się coraz większą popularnością w kraju i nawet poza nim - posumował Miłosz Lipieta Przewodniczący MRM.

Na zakończenie odbyły się zawody strzeleckie o Puchar Burmistrza Wielunia, które wygrała Agata Martyn. Drugie miejsce zajął Marcin Kowalski a trzecie zdobyła Zuzanna Owczarek.

Zdjęcia: M. Kopańska, B. Beres