Jak co roku Gmina Wieluń włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Pokoju. 19 września odbyła się telekonferencja internetowa z udziałem uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej z Masłowic z młodzieżą z Čakovec w Chorwacji.

20 września, z okazji Międzynarodowego Dnia Pokoju, Wieluń połączył się za pośrednictwem Internetu z mieszkańcami miejscowości Soleczniki na Litwie.

W dniach 13 -15 maja w Wieluniu gościł Komitet Wykonawczy Międzynarodowego Stowarzyszenia Miast Orędowników Pokoju. 18 szefów miast zjechało do Polski, by obradować m.in. o roli samorządów w realizacji prawa człowieka do pokoju.