Z gospodarską wizytą przyjechał do Wielunia Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień. Głównym celem jego pobytu było zapoznanie się z inwestycjami dofinansowanymi ze środków unijnych oraz budżetu Urzędu Marszałkowskiego.

Przykładem dobrego wykorzystania dofinansowania z UE jest budowa pasażu handlowego i hotelu w centrum miasta. Prywatny inwestor pozyskał na ten cel około 5 mln zł, dzięki czemu prace remontowe nabrały tempa. Budowa zrobiła na marszałku spore wrażenie.
- Wygląda na to, że pieniądze zostały bardzo dobrze ulokowane. Jest nie tylko budynek, ale pomysły, na jego wykorzystanie, tak by inwestycja zwróciła się i przynosiła zyski, szczególnie za kilka lat, kiedy strumień pieniędzy z UE nie będzie już taki szeroki – podkreślał Witold Stępień. - Cieszę się, że struktura miasta jest odbudowywana z dbałością o szczegóły. Patrząc na Wieluń z okien tego obiektu widać, jak bardzo w ostatnich latach się zmienił, widać wysiłek rewitalizacyjny władz miasta i prywatnych inwestorów.

Kolejnym punktem wizyty była droga Chotów-Kurów, której budowa dofinansowana była z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. W firmie Wielton z kolei marszałek miał okazję zapoznać się z projektem budowy Centrum Badawczo – Rozwojowego w zakresie innowacyjnych środków transportu”, który otrzymał dofinansowanie w ramach Programu Innowacyjna Gospodarka. Witold Stępień rozmawiał też z władzami firmy na temat budowania łańcuchów kooperacyjnych pomiędzy uczelniami a firmami. (mak)

Zdjęcia: M. Kopańska