Tegoroczne uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej z udziałem Burmistrza Wielunia Pawła Okrasy oraz Zastępcy Burmistrza Wielunia Joanny Skotnickiej - Fiuk odbyły się w Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich.

Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa podkreślał niezwykłe zaangażowanie kadry pedagogicznej w nauczanie i wychowywanie dzieci oraz młodzieży w czasach, w których nauczyciele nie zawsze są odpowiednio wynagradzani oraz mierzą się z wpływem wszechobecnej elektroniki na zachowanie młodych osób.

Spotkanie stało się okazją do wręczenia nauczycielom z publicznych przedszkoli i szkół podstawowych. W tym roku nagrodzeni zostali:

- Marlena Nowak – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Rudzie;
- Marlena Karaś - Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wisławy Szymborskiej w Sieńcu;
- Zbigniew Gajda - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich w Wieluniu;
- Marzena Abramek  – Dyrektor Publicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Wieluniu;
- Małgorzata Jachowicz – Wróblewska – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Wieluniu;
- Anna Forenc - Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich w Wieluniu;
- Szymon Urbaniak - Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Rudzie;
- Iwona Jakubowska - Szkoła Podstawowa im. Władysława Bełzy w Bieniądzicach;
- Hanna Olejnik - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Wieluniu;
- Iwona Gońda - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Wieluniu;
- Milena Caban - Szkoła Podstawowa nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu.

Ponadto pani Justyna Pietrzak, nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu otrzymała nagrodę łódzkiego kuratora oświaty.

O część artystyczną zadbali uczniowie wieluńskiej "piątki", którzy zaprezentowali bogaty program słowno - muzyczny.

• 17102023-dzien-edukacji
  • 17102023_dzien_edukacji04