Kultura, tradycja, kuchnia Włoch oraz najsłynniejsze włoskie zabytki to tematy pierwszych letnich warsztatów plastyczno-literackich dla dzieci, które zorganizowała Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu w ramach wakacycjnych spotkań z najmłodszymi czytelnikami. Podczas warsztatów zatytułowanych "Włoskie lato w Bibliotece" uczestnicy mogli spróbować "biscotti" czyli specjałów włoskiego cukiernictwa i zapoznać się z nazwiskami włoskich twórców oraz fragmentami ich utworów, dostępnych w zbiorach Filii dla Dzieci. Zwieńczeniem spotkania była słynna włoska "pasta" czyli makaron, z którego uczestnicy własnoręcznie wykonywali ... biżuterię.

• w1
  • w4
  • w5
  • w6