Prawie pół tysiąca uczestników, blisko siedemdziesiąt występów i pięć godzin zaciętej rywalizacji – tak w skrócie można opisać Wieluński Dance, którego szósta edycja odbyła się w sobotę, 9 marca. Tancerze w różnym wieku zachwycali profesjonalizmem, strojami i wzruszali radością ze zwycięstwa. Konkurs poprowadził znany dziennikarz sportowy Rafał Patyra.

Emocji nie brakowało, bo na konkurs zjechali uczestnicy z Kalisza, Odolanowa, Ogrodzieńca, Jarocina, Piotrkowa Trybunalskiego, Złoczewa, Zelowa, Sieradza, Pajęczna, Błaszek, Praszki a także z Wielunia. Tancerze rywalizowali solo i w formacjach podzieleni na cztery grupy wiekowe: od 6 do 9 lat, 10 – 12 lat, 13 - 16 lat, powyżej 16 lat.

Występy oceniało jury w składzie: Przewodnicząca JURY – Janina Zapłotna – Radna Rady Miejskiej w Wieluniu, opiekun Młodzieżowej Rady Miejskiej, Anna Achimowicz - tancerka, choreograf, nauczyciel tańca, Agata Wierzejska-Holewskawieloletnia szefowa Międzynarodowych Prezentacji Współczesnych Form Tanecznych,Rafał Pilawka – „Rafson”– tancerz, Piotr Sieraszewski dyplomowany nauczyciel Londyńskiej Królewskiej Akademii Tańca.

Najlepsi tancerze otrzymali puchary, dyplomy i nagrody, które wręczali Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Dorota Ryl, Burmistrz Wielunia Janusz Antczak i Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej Miłosz Lipieta.Wieluński Dance jest sztandarową imprezą Młodzieżowej Rady Miejskiej organizowaną przez Gminę Wieluń i odbywa się dzięki zaangażowaniu młodych radnych oraz ich opiekunów z trzech wieluńskich gimnazjów. (mak)

Wyniki Wieluńskiego Dance 2013:

Solo 6-9 lat
1. Mikołaj Kołodziej ze Studia Tańca Body Design z Wielunia
2. Eryk Boroń z Młodzieżowego Domu Kultury w Wieluniu

Formacje dowolne 6-9 lat
1. TAKT z Odolanowskiego Domu Kultury
2. TYGRYSKI  z Odolanowskiego Domu Kultury
3. BAJKA z Młodzieżowego Domu Kultury w Wieluniu

Solo 10-12 lat
1. Wiktoria Pawlicka z Wielunia
2. Anita Major z Wielunia
3. Julia Stelmach ze Studia Tańca Body Design z Wielunia

Formacja dowolna 10-12 lat
1. Szkółka FLICK z Kalisza
2. FANTAZJA kadetki z Miejskiego i Gminnego Ośrodka Kultury w Ogrodzieńcu
3. ZYG-ZAK z Odolanowskiego Domu Kultury

Solo 13-16 lat
1. Magdalena Misiała z Centrum Tańca Dance.pl w Łodzi
2. Nikola Wrona ze Szkoły Tańca "JAST" Piotrków Trybunalski
3. Klaudia Matyja ze Studia Tańca Body Design z Wielunia

Formacja dowolna 13-16 lat
1. FANTAZJA Juniorki z Miejskiego i Gminnego Ośrodka Kultury w Ogrodzieńcu
2. Star z Centrum Tańca Dance.pl w Łodzi
3. GREEN DAY ze Zbierska

Solo powyżej 16 lat
1. Seweryn Obałka  z Centrum Tańca Dance.pl w Łodzi
2. Aleksandra Lipska ze Studia Tańca Body Design z Wielunia
3. Mateusz Golański z Wielunia

Formacja dowolna powyżej 16 lat
1. FLICK ze Szkoły Tańca z Kalisza
2. RAINBOW z Odolanowskiego Domu Kultury
3. MUCHO FLOW CREW z Centrum Tańca Dance.pl w Łodzi
wyróżnienie:
DISCOSPATZEN z Osterburga
DISCO ORŁY z Centrum Tańca Dance.pl w Łodzi

Przyznano również nagrodę dla Osobowości Tanecznej konkursu dla Marcina Bzika z Odolanowskiego Domu Kultury.

  • IMG_3533
  • IMG_3537
  • IMG_3545
  • IMG_3547
  • IMG_3548
  • IMG_3552
  • IMG_3555
  • IMG_3560
  • IMG_3565
  • IMG_3569
  • IMG_3578
  • IMG_3584
  • IMG_3591
  • IMG_3604
  • IMG_3614
  • IMG_3618
  • IMG_3626
  • IMG_3633
  • IMG_3637
  • IMG_3641
  • IMG_3661
  • IMG_3667
  • IMG_3671
  • IMG_3678
  • IMG_3680
  • IMG_3682
  • IMG_3689
  • IMG_3690
  • IMG_3692
  • IMG_3699
  • IMG_3701
  • IMG_3708
  • IMG_3716
  • IMG_3719
  • IMG_3729
  • IMG_3731
  • IMG_3734
  • IMG_3745
  • IMG_3749
  • IMG_3751
  • IMG_3759
  • IMG_3767
  • IMG_3783
  • IMG_3788
  • IMG_3795
  • IMG_3802
  • IMG_3804
  • IMG_3813
  • IMG_3816
  • IMG_3819
  • IMG_3822
  • IMG_3827
  • IMG_3829
  • IMG_3830
  • IMG_3835
  • IMG_3836
  • IMG_3840
  • IMG_3844
  • IMG_3849
  • IMG_3857
  • IMG_3872
  • IMG_3879
  • IMG_3886
  • IMG_3892
  • IMG_3903
  • IMG_3913
  • IMG_3945
  • IMG_3958
  • IMG_3967
  • IMG_3975
  • IMG_3981
  • IMG_3984
  • IMG_3999
  • IMG_4005
  • IMG_4009
  • IMG_4019
  • IMG_4022
  • IMG_4024
  • IMG_4027
  • IMG_4036
  • IMG_4042
  • IMG_4048
  • IMG_4052
  • IMG_4053
  • IMG_4056
  • IMG_4057
  • IMG_4062
  • IMG_4065
  • IMG_4068
  • IMG_4074
  • IMG_4080
  • IMG_4084
  • IMG_4089
  • IMG_4096
  • IMG_4100
  • IMG_4103
  • IMG_4104
  • IMG_4110
  • IMG_4116
  • IMG_4128
  • IMG_4137
  • IMG_4151
  • IMG_4158
  • IMG_4165
  • IMG_4168
  • IMG_4174
  • IMG_4188
  • IMG_4192
  • IMG_4200
  • IMG_4202
  • IMG_4207
  • IMG_4214
  • IMG_4218
  • IMG_4225
  • IMG_4228
  • IMG_4235
  • IMG_4254
  • IMG_4260
  • IMG_4271
  • IMG_4272
  • IMG_4279
  • IMG_4280
  • IMG_4290
  • IMG_4293
  • IMG_4295
  • IMG_4296
  • IMG_4300
  • IMG_4305
  • IMG_4308
  • IMG_4311
  • IMG_4313
  • IMG_4318

Zdjęcia: M. Kopańska