Prawie pół tysiąca uczestników, blisko siedemdziesiąt występów i pięć godzin zaciętej rywalizacji – tak w skrócie można opisać Wieluński Dance, którego szósta edycja odbyła się w sobotę, 9 marca. Tancerze w różnym wieku zachwycali profesjonalizmem, strojami i wzruszali radością ze zwycięstwa. Konkurs poprowadził znany dziennikarz sportowy Rafał Patyra.

Emocji nie brakowało, bo na konkurs zjechali uczestnicy z Kalisza, Odolanowa, Ogrodzieńca, Jarocina, Piotrkowa Trybunalskiego, Złoczewa, Zelowa, Sieradza, Pajęczna, Błaszek, Praszki a także z Wielunia. Tancerze rywalizowali solo i w formacjach podzieleni na cztery grupy wiekowe: od 6 do 9 lat, 10 – 12 lat, 13 - 16 lat, powyżej 16 lat.

Występy oceniało jury w składzie: Przewodnicząca JURY – Janina Zapłotna – Radna Rady Miejskiej w Wieluniu, opiekun Młodzieżowej Rady Miejskiej, Anna Achimowicz - tancerka, choreograf, nauczyciel tańca, Agata Wierzejska-Holewskawieloletnia szefowa Międzynarodowych Prezentacji Współczesnych Form Tanecznych,Rafał Pilawka – „Rafson”– tancerz, Piotr Sieraszewski dyplomowany nauczyciel Londyńskiej Królewskiej Akademii Tańca.

Najlepsi tancerze otrzymali puchary, dyplomy i nagrody, które wręczali Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Dorota Ryl, Burmistrz Wielunia Janusz Antczak i Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej Miłosz Lipieta.Wieluński Dance jest sztandarową imprezą Młodzieżowej Rady Miejskiej organizowaną przez Gminę Wieluń i odbywa się dzięki zaangażowaniu młodych radnych oraz ich opiekunów z trzech wieluńskich gimnazjów. (mak)

Wyniki Wieluńskiego Dance 2013:

Solo 6-9 lat
1. Mikołaj Kołodziej ze Studia Tańca Body Design z Wielunia
2. Eryk Boroń z Młodzieżowego Domu Kultury w Wieluniu

Formacje dowolne 6-9 lat
1. TAKT z Odolanowskiego Domu Kultury
2. TYGRYSKI  z Odolanowskiego Domu Kultury
3. BAJKA z Młodzieżowego Domu Kultury w Wieluniu

Solo 10-12 lat
1. Wiktoria Pawlicka z Wielunia
2. Anita Major z Wielunia
3. Julia Stelmach ze Studia Tańca Body Design z Wielunia

Formacja dowolna 10-12 lat
1. Szkółka FLICK z Kalisza
2. FANTAZJA kadetki z Miejskiego i Gminnego Ośrodka Kultury w Ogrodzieńcu
3. ZYG-ZAK z Odolanowskiego Domu Kultury

Solo 13-16 lat
1. Magdalena Misiała z Centrum Tańca Dance.pl w Łodzi
2. Nikola Wrona ze Szkoły Tańca "JAST" Piotrków Trybunalski
3. Klaudia Matyja ze Studia Tańca Body Design z Wielunia

Formacja dowolna 13-16 lat
1. FANTAZJA Juniorki z Miejskiego i Gminnego Ośrodka Kultury w Ogrodzieńcu
2. Star z Centrum Tańca Dance.pl w Łodzi
3. GREEN DAY ze Zbierska

Solo powyżej 16 lat
1. Seweryn Obałka  z Centrum Tańca Dance.pl w Łodzi
2. Aleksandra Lipska ze Studia Tańca Body Design z Wielunia
3. Mateusz Golański z Wielunia

Formacja dowolna powyżej 16 lat
1. FLICK ze Szkoły Tańca z Kalisza
2. RAINBOW z Odolanowskiego Domu Kultury
3. MUCHO FLOW CREW z Centrum Tańca Dance.pl w Łodzi
wyróżnienie:
DISCOSPATZEN z Osterburga
DISCO ORŁY z Centrum Tańca Dance.pl w Łodzi

Przyznano również nagrodę dla Osobowości Tanecznej konkursu dla Marcina Bzika z Odolanowskiego Domu Kultury.

  • IMG_3533
  • IMG_3537
  • IMG_3545
  • IMG_3547
  • IMG_3548
  • IMG_3552
  • IMG_3555
  • IMG_3560
  • IMG_3565
  • IMG_3569
  • IMG_3578
  • IMG_3584
  • IMG_3591
  • IMG_3604
  • IMG_3614
  • IMG_3618
  • IMG_3626
  • IMG_3633
  • IMG_3637
  • IMG_3641
  • IMG_3661
  • IMG_3667
  • IMG_3671
  • IMG_3678
  • IMG_3680
  • IMG_3682
  • IMG_3689
  • IMG_3690
  • IMG_3692
  • IMG_3699
  • IMG_3701
  • IMG_3708
  • IMG_3716
  • IMG_3719
  • IMG_3729
  • IMG_3731
  • IMG_3734
  • IMG_3745
  • IMG_3749
  • IMG_3751
  • IMG_3759
  • IMG_3767
  • IMG_3783
  • IMG_3788
  • IMG_3795
  • IMG_3802
  • IMG_3804
  • IMG_3813
  • IMG_3816
  • IMG_3819
  • IMG_3822
  • IMG_3827
  • IMG_3829
  • IMG_3830
  • IMG_3835
  • IMG_3836
  • IMG_3840
  • IMG_3844
  • IMG_3849
  • IMG_3857
  • IMG_3872
  • IMG_3879
  • IMG_3886
  • IMG_3892
  • IMG_3903
  • IMG_3913
  • IMG_3945
  • IMG_3958
  • IMG_3967
  • IMG_3975
  • IMG_3981
  • IMG_3984
  • IMG_3999
  • IMG_4005
  • IMG_4009
  • IMG_4019
  • IMG_4022
  • IMG_4024
  • IMG_4027
  • IMG_4036
  • IMG_4042
  • IMG_4048
  • IMG_4052
  • IMG_4053
  • IMG_4056
  • IMG_4057
  • IMG_4062
  • IMG_4065
  • IMG_4068
  • IMG_4074
  • IMG_4080
  • IMG_4084
  • IMG_4089
  • IMG_4096
  • IMG_4100
  • IMG_4103
  • IMG_4104
  • IMG_4110
  • IMG_4116
  • IMG_4128
  • IMG_4137
  • IMG_4151
  • IMG_4158
  • IMG_4165
  • IMG_4168
  • IMG_4174
  • IMG_4188
  • IMG_4192
  • IMG_4200
  • IMG_4202
  • IMG_4207
  • IMG_4214
  • IMG_4218
  • IMG_4225
  • IMG_4228
  • IMG_4235
  • IMG_4254
  • IMG_4260
  • IMG_4271
  • IMG_4272
  • IMG_4279
  • IMG_4280
  • IMG_4290
  • IMG_4293
  • IMG_4295
  • IMG_4296
  • IMG_4300
  • IMG_4305
  • IMG_4308
  • IMG_4311
  • IMG_4313
  • IMG_4318

Zdjęcia: M. Kopańska

Kalendarz

Grudzień 2017
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najbliższe wydarzenia

25 Paź 2017 31 Gru 2017
Kultura i Sztuka

"Droga Polski do niepodległości"

Wystawa przygotowana w ramach projektu "Śladami pamięci" 191...
01 Gru 2017 31 Gru 2017
Kultura i Sztuka

"Jak tu jasno, jak tu biało"

Konkurs fotograficzny ukazujący piekno zimowego krajobrazu

10 Lis 2017 01 Kwi 2018
Konferencje, Spotkania, Wykłady

Operacja Market Garden

Zaproszenie rodek

19 Lis 2017 04 Lut 2018
Kultura i Sztuka

Rzeźba sakralna wystawa pokonkursowa

Zaproszenie rzeba

Gmina Wieluń

biuletyn

karta rodzinom 3+

65plus ok

karta dużej rodziny

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Akceptuję pliki cookies na tej witrynie.