Każdego roku uczniowie ze szkół podstwowych gminy Wieluń biorą udział w Turnieju Wiedzy Pożarniczej, mającym na celu popularyzację wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru oraz praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą.

Przed rodzicami i maluszkami ważny czas - wyboru przedszkola. Aby ułatwić dzieciom proces adaptacji i zapoznać z nowym dla nich miejscem, wieluńskie placówki przygotowały dla dzieci i ich opiekunów moc atrakcji podczas dni otwartych, zorganizowanych już przez Publiczne Przedszkola nr 1 i nr 2.

 

20 stycznia w Dąbrowie odbyła się zabawa karnawałowa dla dzieci. Organizatorami imprezy byli: Ochotnicza Straż Pożarna, Klub Seniora i Filia Biblioteczna.

Podczas zabawy tanecznej licznie zgromadzone dzieci uczestniczyły także w konkursach, za udział w których otrzymały drobne nagrody. Większość uczestników i organizatorów miała wspaniałe stroje karnawałowe. Do wykorzystania w czasie zabawy można było używać gadżetów takich jak: peruki, maski, opaski, kapelusze itp. W przerwach pomiędzy zabawami dzieci kosztowały słodkości, napojów i owoców.

Ponad trzygodzinna zabawa przyniosła wszystkim wiele radości i urozmaiciła naszym milusińskim czas ferii zimowych.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Info i zdjęcia: Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu

W dniu 13 grudnia 2019 roku w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Wieluniu został zorganizowany konkurs anglojęzyczny o tematyce świątecznej przygotowany przez panią Ewę Dąbrowną.

W ramach akcji „Poznajemy pasje i zawody rodziców” 28 października grupa 6,5 – latków wraz z nauczycielami Agnieszką Janiszewską-Bąk oraz Sylwią Nowak zaprosiła do przedszkola panią Mariolę Więcław oraz panią Teresę Kołaczek ze Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Dąbrowie.

wielun Pamiętamy

Gmina Wieluń

fundusze

link do kamery on-line z placu legionów

mkp

cmentarz

65plus ok

karta rodzinom 3+

karta dużej rodziny