Bal karnawałowy to dla przedszkolaków niezwykły dzień.

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, na który czekamy i przeżywamy go uroczyście zarówno w domach  rodzinnych, jak i na przykład w  przedszkolu, gdzie dzieci poznają tradycje i zwyczaje świąteczne, aktywnie  uczestnicząc w ubieraniu choinki, przygotowywaniu ozdób choinkowych, śpiewaniu kolęd i pastorałek.    

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w Publicznym Przedszkolu nr 3 w Wieluniu połączony z konkursem „Bezpieczna droga do przedszkola” obfitował w wiele atrakcji.

Przed rodzicami i maluszkami ważny czas - wyboru przedszkola. Aby ułatwić dzieciom proces adaptacji i zapoznać z nowym dla nich miejscem, wieluńskie placówki przygotowały dla dzieci i ich opiekunów moc atrakcji podczas dni otwartych, zorganizowanych już przez Publiczne Przedszkola nr 1 i nr 2.

 

20 stycznia w Dąbrowie odbyła się zabawa karnawałowa dla dzieci. Organizatorami imprezy byli: Ochotnicza Straż Pożarna, Klub Seniora i Filia Biblioteczna.

Podczas zabawy tanecznej licznie zgromadzone dzieci uczestniczyły także w konkursach, za udział w których otrzymały drobne nagrody. Większość uczestników i organizatorów miała wspaniałe stroje karnawałowe. Do wykorzystania w czasie zabawy można było używać gadżetów takich jak: peruki, maski, opaski, kapelusze itp. W przerwach pomiędzy zabawami dzieci kosztowały słodkości, napojów i owoców.

Ponad trzygodzinna zabawa przyniosła wszystkim wiele radości i urozmaiciła naszym milusińskim czas ferii zimowych.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Info i zdjęcia: Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu

Projekt „Wspieraj lokalnie” powstał dzięki współpracy Instytutu Wsparcia Organizacji Pozarządowych z PITax.pl Łatwe podatki.

Gmina Wieluń

fundusze

link do kamery on-line z placu legionów

cmentarz

mkp

65plus ok

karta rodzinom 3+

karta dużej rodziny