Uwaga Wieluń i okolice! W tym trudnym czasie właściciele zwierzaków, przebywający na kwarantannie, potrzebują naszej pomocy! Poddani izolacji nie mogą opuszczać miejsca zamieszkania, a co za tym idzie ich pupile skazani są na brak ruchu.

Oczywiście pierwszym krokiem jest poproszenie sąsiada lub znajomych o pomoc w wyprowadzaniu psa.

W przypadku braku takiej możliwości razem stwórzmy Psi Wolontariat. Pod postem na profilu https://www.facebook.com/zwierzakiwieluniaki możemy zgłaszać w komentarzach potrzebę pomocy w wyprowadzaniu pupila oraz chęć zabrania zwierzaka na spacer.

Pamiętajcie jednak o ważnych zasadach:

• Ważne by przy przekazywaniu psa nie dochodziło do kontaktu pomiędzy osobą poddaną kwarantannie lub samoizolacji a osobą, która wyprowadza psa.

• Najlepiej wystawić za drzwi psa z już założoną obrożą i przypiętą do niej smyczą.

• Osoba wyprowadzająca psa nie powinna dotykać smyczy, obroży i samego zwierzaka bezpośrednio – najlepiej założyć rękawiczki jednorazowe.

• Dobrym pomysłem jest również zawiązanie na smyczy żółtej wstążki – to znak dla innych osób spacerujących z psami, aby nie podchodzili – nie chodzi tyle o ryzyko zakażenia a o informację, że pies nie jest nasz i może nie czuć się komfortowo w kontakcie z psami, bez obecności swojego właściciela.

Razem możemy więcej! Pomagajmy sobie nawzajem!

Projekt „Wspieraj lokalnie” powstał dzięki współpracy Instytutu Wsparcia Organizacji Pozarządowych z PITax.pl Łatwe podatki.

fundusze

link do kamery on-line z placu legionów

cmentarz

mkp

65plus ok

karta rodzinom 3+

karta dużej rodziny