Noworoczną tradycją w Muzeum Ziemi Wieluńskiej jest muzyczna uczta, która gromadzi rokrocznie okazałą publiczność. W tym roku na scenie zaprezentował się znany artysta Kacper Kuszewski z autorskim spektaklem słowno - muzycznym „Album rodzinny”.
Koncert wypełniony był pięknymi piosenkami w duchu lat 20 - stych XX wieku oraz anegdotami rodzinnymi artysty.

Pierwsze w tym roku spotkanie w MZW było także okazją do wręczenia specjalnych podziękowań za wsparcie w realizacji projektów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego: „Przywrócić blask. Konserwacja tkanin historycznych ze zbiorów Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu” oraz „Organizacja wystawy stałej Świadkowie mówią… Wieluń 1 września 1939”. Trafiły one do Gminy Wieluń oraz firm: Wielton, Ania Holding, Energetyka Cieplna, Radia Ziemi Wieluńskiej, Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie oraz Wieluńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

O nagłośnienie i oświetlenie koncertu zadbał Wieluński Dom Kultury.

Zdjęcia i info: Muzeum Ziemi Wieluńskiej