Jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w Wieluniu jest Park Miejski im. Żwirki i Wigury. Dla wszystkich korzystających z uroków zieleni miejskiej Gmina Wieluń przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki wybudowała Otwartą Strefę Aktywności.

W strefie znajduje się 6 urządzeń siłowni napowietrznej: wiosła, motylek, stepper, rowerek, narciarz oraz koło do ćwiczeń. W strefie relaksu ustawiono dwa stoliki do gry w szachy/chińczyka z czterema siedziskami oraz betonowy stół do ping-ponga wraz z ławkami, koszami na śmieci oraz stojakiem na rowery.
W strefie ruchowej dzieci znajdą zestaw składający się z wieży do zabawy, ścianki bocznej wspinaczkowej, drabinki pochyłej, mostka chwiejącego, mostka linowego, sieci pochyłej, zjeżdżalni, schodków i hamaku.

Ponadto w strefie aktywności znaleźć można zestaw sportowy składający się z sieci do wspinania, drabinki, oraz drążka do podciągania.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 146 222,08 zł, z czego Gmina Wieluń pozyskała 50 000 zł dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zachęcamy dzieci, rodziców i osoby starsze do korzystania z nowego miejsca aktywności i relaksu na mapie Wielunia.

Zdjęcia: M. Maciejewska, UM Wieluń