22 października 2019 roku w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu wieluńscy policjanci przeprowadzili eliminacje powiatowe "Konkursu sprawności fizycznej i wiedzy o bezpieczeństwie".

To już XIV edycja konkursu organizowanego w ramach Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa. O miano najlepszej drużyny, która będzie reprezentowała powiat wieluński w finale wojewódzkim rywalizowali drugoklasiści z 22 szkół podstawowych.

Głównym założeniem konkursu jest popularyzowanie oraz utrwalanie wiedzy z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa dzieci oraz propagowanie zasad fair-play podczas rywalizacji sportowej. Do tegorocznych eliminacji powiatowych zgłosiły się 22 dwuosobowe drużyny, w skład których weszli uczniowie klas drugich wyłonieni we wcześniejszych eliminacjach szkolnych. W pierwszej kolejności uczniowie pisali test wiedzy o bezpieczeństwie. Następnie każdy z uczestników miał za zadanie pokonać wcześniej przygotowany tor przeszkód w jak najkrótszym czasie.

W trakcie pokazu przygotowanego przez ratownika medycznego Sebastiana Jasińskiego dzieci oraz ich opiekunowie mogli dowiedzieć się, jakie są zasady udzielania pierwszej pomocy. Ponadto policjanci przybliżyli uczestnikom działanie interaktywnych narzędzi takich jak: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji „Moja komenda” oraz wskazali na program „Dzielnicowy bliżej Nas”.

Za zajęcie pierwszych trzech miejsc dzieci otrzymały puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wieluniu oraz Urząd Miejski w Wieluniu. Uroczyście wręczyli je Zastępca Burmistrza Wielunia Joanna Skotnicka- Fiuk, Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Małgorzata Zygmunt, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu kom. Robert Baryła oraz wicedyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu Dorota Musiałek- Jeżewska.

Pierwsze miejsce oraz możliwość reprezentowania powiatu wieluńskiego w finale wojewódzkim konkursu przypadło drużynie z Zespołu Szkoły i Przedszkola w Mokrsku. Drugie miejsce zajęły dzieci reprezentujące Szkołę Podstawową w Mierzycach, natomiast trzecie miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Samorządowych w Załęczu Małym.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.
Wieluńscy policjanci serdecznie dziękują za pomoc w organizacji zawodów dyrekcji oraz nauczycielom i uczniom Zespołu Szkół Nr 1 w Wieluniu.

Info: Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu
Zdjęcia: UM Wieluń