Muzeum Ziemi Wieluńskiej spotkało bardzo miłe wyróżnienie. 27 kwietnia dyrektor Jan Książek odebrał nagrodę Superekslibris Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka J. Piłsudskiego za całokształt dotychczasowych osiągnięć w zakresie publikacji o Ziemi Łódzkiej.

Łącznie w ramach Wieluńskiej Biblioteki Regionalnej ukazały się 34 publikacje, a kolejne poza serią. Te najnowsze można wciąż nabyć w muzeum, starsze są dostępne w naszej bibliotece.
Uzasadniając werdykt jury przyznającego tę prestiżową nagrodę dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej Barbara Czajka podkreślała, że: Działalność wydawnicza Muzeum Ziemi Wieluńskiej to bardzo dobry przykład aktywności i zaangażowania związanego z realizacją nie tylko zadań statutowych, naukowych, ale też adresowanych do szerokiego kręgu odbiorców. Na szczególne podkreślenie zasługują publikacje wydawane w ramach serii „Wieluńska Biblioteka Regionalna”. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania dyrektora Jana Książka i poprzednich dyrektorów: profesora Tadeusza Olejnika i Bogusława Abramka wraz z zespołem pracowników.

• Beznazwy-1-Small
  • DSC_5141-Small