Rok szkolny 2016/2017 dla Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Sportowymi im. Kazimierza Wielkiego przy Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu jest pełen sukcesów edukacyjnych. Do bogatej listy laureatów i finalistów szkoły (74 tytuły) dołączył Łukasz Kopera, uczeń klasy III e, który uzyskał tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii z wynikiem 90% oraz tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii z wynikiem 96%.  W ten sposób Łukasz zagwarantował sobie zwolnienie i jednocześnie maksymalną liczbę punktów z dwóch części egzaminu gimnazjalnego: z historii i przedmiotów przyrodniczych oraz wstęp do wymarzonej szkoły ponadgimnazjalnej. Wielkie brawa dla Łukasza i nauczycieli:  Honoraty Borczyk, która przygotowała go do konkursu z historii oraz Pawła Olejnika, który przygotował ucznia do konkursu z geografii.
Łukasz jest także laureatem XXII edycji Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego - za wolność Waszą i Naszą" z wynikiem 98%.  Tym samym jest jednym z dwojga reprezentantów województwa łódzkiego w etapie centralnym, który odbędzie się w dniach 1-3 czerwca 2017 roku.

  • Slajd1
  • Slajd2
  • Slajd3

Na zdjęciach Łukasz Kopera ze swoimi nauczycielami oraz w Łodzi podczas wręczania dyplomów z Łódzkim Kuratorem Oświaty Grzegorzem Wierzchowskim i Wicekurator Elżbietą Ratyńską.
Zdjęcia i info: Miejski Zespół Szkół nr 1

Gmina Wieluń

fundusze

link do kamery on-line z placu legionów

mkp

65plus ok

karta rodzinom 3+

karta dużej rodziny