XIII Turniej z Wychowania Komunikacyjnego „Zielone światło dla przedszkolaka”, organizowany corocznie przez Publiczne Przedszkole nr 3 w Wieluniu w ramach programu „Bezpieczny przedszkolak na drodze”, jest doskonałym przykładem nauki poprzez zabawę.

Podczas rozmów i zabaw ruchowych przedszkolaki miały możliwość utrwalenia oraz poszerzenia wiadomości o zasadach ruchu drogowego i pieszego.

Tegoroczna edycja turnieju przebiegła pod hasłem „Dzielnicowy bliżej nas”. Dzieci oraz rodzice, w przerwach pomiędzy konkurencjami, mogli dowiedzieć się na czym polega służba dzielnicowego oraz kiedy i jak się z nim skontaktować.

Dużym zainteresowaniem wśród publiczności okazał się zaprezentowany przez egzaminatorów z WORD w Sieradzu symulator zderzeń oraz alkogogle, które pokazują w jaki sposób człowiek widzi na drodze po spożyciu alkoholu.

Zaprezentowane zostały również elementy umundurowania i wyposażenia żołnierzy latających na myśliwcach F-16, które z wielkim zainteresowaniem oglądała publiczność.

Wśród zaproszonych gości byli: Komendant Powiatowy Policji w Wieluniu - mł. inspektor Zbigniew Polek, Komendant Straży Miejskiej – Jarosław Surma, Prezes Fundacji „Bezpieczna Droga” – Elżbieta Łużak, przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Sieradzu, przedstawiciel 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku - st. sierżant Piotr Andrzejczak, Dzielnicowi Gminy Wieluń, dyrektorzy wieluńskich przedszkoli i szkół podstawowych.

Turniej poprowadził Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu asp. sztab. Waldemar Kozera.

Organizator turnieju - Publiczne Przedszkole nr 3 w Wieluniu - dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do jego realizacji.

• DSC06955-Small
  • DSC06959-Small