Zawodnicy z UKS Piątka Wieluń zwyciężyli w  Mistrzostwach Powiatu Wieluńskiego w Szachach Klasycznych, które zostały rozegrane w dniach 3 - 5 marca 2017 roku.

Turniej odbył się w Miejskim Zespole Szkół nr 3 w Wieluniu. Młodzi szachiści rywalizowali na dystansie 9 rund w tempie 1h na zawodnika (każdy z każdym). W zawodach zdecydowanie zwyciężyły reprezentujące UKS Piątka Wieluń dziewczęta: Natalia Guzik oraz Michalina Matyjasek. W kategorii mężczyzn wygrał Wiktor Piechociński przed Franciszkiem Żuchowskim (SDK Wieluń) i Szymonem Wojtasikiem (UKS Piątka Wieluń).

Rozegrano także Turniej Szachowy „Młode Talenty Powiatu Wieluńskiego”, w którym zwyciężył reprezentant wieluńskiej piątki Adrian Siwik, przed Tomaszem Chrobotem (SP Biała) oraz Damianem Fuksem (ZSS Pątnów). W kategorii dziewcząt zwyciężyła Zofia Patyk (SP Biała) przed Weroniką Piotrowską (ZSS Pątnów) oraz Julią Woszczyk (UKS Piątka Wieluń). W ramach obu turniejów aż osiem osób wypełniło normy na wyższe kategorie szachowe, w tym Michalina Matyjasek, która wypełniła normę na pierwszą kategorię szachową.

wynikisenior.pdf

wynikijunior.pdf