Drodzy mieszkańcy Gminy Wieluń!

Wieluńska Wieża Sukcesu to nagroda Burmistrza Wielunia przyznawana corocznie za szczególne osiągnięcia w dziedzinie gospodarki, kultury, sportu i działalności społecznej.

Celem jej ustanowienia jest z jednej strony promowanie i nagradzanie najlepszych przedsiębiorstw gminy Wieluń, inspirowanie rozwoju przedsiębiorstw, promowanie postaw proinwestycyjnych i zwiększenie konkurencyjności wieluńskich przedsiębiorstw, a z drugiej strony wskazanie osób i stowarzyszeń, które swoją energię i wolny czas poświęcają dla dobra i rozwoju naszej małej ojczyzny oraz które spełniając swój obywatelski obowiązek łamią stereotypowe podejście, stając się liderem wśród mieszkańców.

Jako, że kategoria działalność społeczna bezpośrednio dotyczy nas wszystkich chcemy, aby laureata wyłoniło głosowanie mieszkańców.

Przedstawiamy trzy kandydatury do Wieluńskiej Wieży Sukcesu, które naszym zdaniem w ostatnich latach wyróżniają się czynnym zaangażowaniem w działalność społeczną.

Głosowanie trwa do 19 lutego 2017 roku.

Sexy Polling: there is nothing to show!

Wieluńscy Harcerze

Po długim okresie regresu w wieluńskim harcerstwie, w ostatnich latach nastąpił jego ponowny rozkwit w Wieluniu. Obecnie wieluńskie struktury harcerskie liczą niemal 200 członków i składają się ze wszystkich pionów metodycznych. Wieluńscy Harcerze czynnie uczestniczą w życiu Wielunia. Biorą udział w lokalnych wydarzeniach – uroczystości religijno – patriotyczne: Rocznica wybuchu II Wojny Światowej, Katyń, Wieluński Bieg Pokoju i Pojednania, Jarmark Bożonarodzeniowy, Orszak Trzech Króli. Prowadzą liczne akcje charytatywne, pomagając najbardziej potrzebującym, włączają się również w ogólnopolskie akcje tj. Szlachetna Paczka czy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 5. Wieluńska Wielopoziomowa Drużyna Harcerska Cichociemni, 4. Wieluńska Drużyna Harcerska Watra oraz nowo powstałe próbne Drużyny Harcerzy i Harcerek Szarotka i Grom oraz Gromady Zuchowe przy Szkole Podstawowej nr 5 oferują swoim członkom nie tylko wspaniałą zabawę, ale przede wszystkim możliwość realizacji harcerskich ideałów służby i braterstwa oraz wychowania w duchu patriotycznym.

Zespół ds. Nowej Ewangelizacji Regionu Wieluńskiego

Zespół ds. Nowej Ewangelizacji Regionu Wieluńskiego jest częścią archidiecezjalnego Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji powołanego przez ks. Arcybiskupa Wacława Depo. W regionie wieluńskim działa od 2013 roku. Głównym celem i jednocześnie zadaniem wspólnoty jest przede wszystkim szerzenie i przekazywanie wiary chrześcijańskiej oraz wartości z niej płynących. Dzięki zespołowi ds. Nowej Ewangelizacji Regionu Wieluńskiego, Wieluń zaistniał na mapach wielu ogólnopolskich wydarzeń: Orszak Trzech Króli, Marsz dla Życia i Rodziny, Ekstremalna Droga Krzyżowa, Iskra Bożego Miłosierdzia. Koronka na ulicach miast świata czy Noc Konfesjonałów, a przedsięwzięcia te wpisały się na stałe w kalendarz wydarzeń organizowanych w Wieluniu. Oprócz ogólnopolskich zespół podejmuje własne działania, mające na celu rozwój duchowy mieszkańców Ziemi Wieluńskiej tj.: Wieczory Uwielbienia, Holy Wins Święty Zwycięża. Obecnie zespołowi przewodniczy ks. Piotr Kamiński.

Marzena Kowalska

Dyrektor Publicznego Gimnazjum SPSK im. Bł. Maksymiliana Binkiewicza w Wieluniu. Pani Marzena Kowalska podjęła się koordynacji licznych przedsięwzięć związanych z pomocą dla 16 - letniej Żanety, uczennicy gimnazjum, która zmaga się z chorobą nowotworową. Dlatego nominacja dla pani Marzeny jest docenieniem działań w zakresie pomocy Żanecie. W ubiegłym roku głośno było m.in. o występie popularnego kabaretu Paranienormalni, który wystąpił w Wieluniu charytatywnie specjalnie dla Żanety. Poza tym zorganizowano 2 Maratony Zumby, Dyskotekę Charytatywną połączoną z warsztatami DJ-skimi, II Charytatywny Turniej Piłki Nożnej i wiele innych przedsięwzięć. Pani Marzena nawiązała także kontakt z Polonią w Cambridge, gdzie tamtejsi przedsiębiorcy również włączyli się w pomoc finansową dla Żanetki. Zebrane dotychczas fundusze ( ponad 90 tysięcy zł !!!) pozwalają na intensywną rehabilitację, która przynosi zdumiewające efekty. Żaneta, której lekarze nie dawali żadnych szans, nie tylko wygrała ze śmiertelną chorobą, ale jej stan poprawił się już na tyle, że z inicjatywy pani Marzeny zorganizowano dla niej nauczanie indywidualne, a sama Żaneta uczestniczy już w szkolnych uroczystościach. Nastolatka obecnie przebywa w Klinice Columna Medica na pierwszym turnusie rehabilitacyjnym. Pani Marzena w dalszym ciągu nie ustaje w swoich działaniach, w najbliższym czasie tj. 10 marca 2017 w sali gimnastycznej zostanie zorganizowany Maraton Jump-Fitness czyli podniebne skoki na trampolinie dla Żanetki, który poprowadzi Justyna Koper – instruktorka skoków na trampolinie. Pani Marzena od początku choroby Żanetki tj. od października 2015r. administruje grupą WSPARCIA DLA ŻANETY na Facebooku, informując na bieżąco o tym, co się dzieje z Żanetką.