18 uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Wieluń wzięło udział w II Gminnym Konkursie w Układaniu Kostki Rubika pod Patronatem Honorowym Burmistrza Wielunia Pawła Okrasy zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. KEN w Kurowie.

Klasztor Sióstr Bernardynek w Wieluniu zaprasza do złożenia oferty dotyczącej zamówienia na prace konserwatorskie w ramach zadania pn. „Konserwacja ratunkowa ołtarza głównego (2 ćw. XVIII w.) z kościoła Zakonu Sióstr Bernardynek p.w. Św. Mikołaja (1380 r.) w Wieluniu II etap”.

Informujemy, że Gmina Wieluń otrzymała decyzję o przyznaniu dofinansowania w ramach programu priorytetowego CIEPŁE MIESZKANIE w kwocie 1 380 000,00 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Cieszymy się ogromnie, że uczniowie szkół podstawowych z Bieniądzic i Rudy już niebawem będą mogli korzystać z nowej infrastruktury sportowej. Na sfinansowanie tego przedsięwzięcia pn.: „Modernizacja infrastruktury sportowej w Gminie Wieluń” gmina pozyskała środki w kwocie ok. 1 mln zł z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

W najbliższych dniach zostanie ogłoszony przetarg na budowę pierwszej z trzech sal sportowych, dla których gmina Wieluń pozyskała dofinansowanie z Olimpii - programu budowy przyszkolnych hal sportowych