ologowanie

Gmina Wieluń otrzymała 1 559 051,01 złotych na adaptację dawnego dworca kolejowego Wieluń – Dąbrowa na cele kulturalne w ramach dofinansowania unijnego. Projekt Gminy Wieluń jest jednym z 11 projektów rewitalizacyjnych, które uzyskały unijne wsparcie.

Adaptacja budynku byłego dworca PKP Wieluń-Dąbrowa ma na celu stworzenie warunków dla rozwoju amatorskiego ruchu artystycznego oraz zainteresowania kulturą i sztuką.
Inwestycja obejmie modernizację budynku byłego dworca PKP Wieluń-Dąbrowa  w zakresie:  zmiany układu ścian i pomieszczeń,  zmiany funkcji pomieszczeń, termomodernizacji ścian zewnętrznych, termomodernizacji stropów, termomodernizacji ścian fundamentowych, wymiany stolarki okiennej i drzwiowej,  wymiany pokrycia dachowego, wykończenia,  instalacji, remontu nawierzchni utwardzonych, rekultywacji terenów zielonych.
Utwardzenie terenu: planuje się kompleksowy remont istniejącej nawierzchni brukowej z kamienia polnego. W tym celu przewiduje się: rozbiórkę istniejącej nawierzchni, wykonanie górnej warstwy podbudowy, ułożenie nowych krawężników z kamienia, ułożenie nawierzchni brukowej z rozebranych wcześniej elementów.
Tereny zielone: planuje się rekultywację terenów zielonych i założenie nowych trawników parkowych.
Otrzymane środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego Oś priorytetowa VI Rewitalizacja i potencjał endogeniczny, Działanie VI.1 Dziedzictwo kulturowe i infrastruktura kultury, Poddziałanie VI.1.2 Dziedzictwo kulturowe i infrastruktura kultury.

listawnioskow.pdf