Dzieje się w Gminie Wieluń

III Bieg Pamięci
Kontakt 43 886 02 03

Już po raz trzeci z Polskiej Nowej wsi pod Opolem 31 sierpnia wyruszy Bieg Pamięci mający na celu uczczenie pamięci pierwszych ofiar cywilnych II wojny światowej oraz edukację historyczną młodzieży poprzez sport.
To z lotniska obecnego Areoklubu Opolskiego startowały samoloty bombardujące Wieluń 1 września 1939 roku. Uczestnikami Biegu Pamięci są uczniowie wieluńskich szkół ponadgimnazjalnych oraz zaproszeni goście z miast partnerskich Gminy Wieluń – Osterburga i Adelebsen. Uczestnictwo gości z Niemiec ma znaczenie historyczne. Jest ono czytelnym znakiem pojednania pomiędzy naszymi narodami. Sztafeta dotrze do Wielunia 1 września o godzinie 4.40, gdzie przekaże ogień pokoju biegaczom z Ostrzeszowa.

Miejsce Polska Nowa Wieś - Wieluń

Zgłoś wydarzenie

* Redakcja www.wielun.pl zastrzega sobie prawo do publikacji wybranych wydarzeń i ofert spędzania wolnego czasu.