20 maja odbyła się III edycja Wieluńskiej Gry Miejskiej "Po Jurajskiej Wyżynie" zorganizowanej w ramach projektu "Jura wieluńska-markowy produkt turystyczny". Organizatorami gry byli Gmina Wieluń i Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Sportowymi im. Kazimierza Wielkiego w Wieluniu.

Gra skierowana była do uczniów klas szóstych szkół podstawowych z terenu gminy. Jej celem było propagowanie walorów geologicznych jury wieluńsko-częstochowskiej.
W grze udział wzięło 8 trzyosobowych drużyn uczniów klas VI szkół podstawowych. Zadaniem poszczególnych zespołów – uczestników gry, było przejście wyznaczonej trasy, pokonanie wszystkich zadań, wykazanie się wiedzą na temat walorów geologicznych jury wieluńsko-częstochowskiej, zdobycie niezbędnych rekwizytów oraz jak największej liczby punktów. Przed rozpoczęciem etapu terenowego uczestnicy wysłuchali krótkiego wykładu dotyczącego powstania i kształtowania się Jury Wieluńskiej wygłoszonego przez pana Romana Piasecznego oraz rozwiązali krótki test.

Wszyscy gracze aktywnie uczestniczyli w rozwiązywaniu geologicznych zagadek i wywiązali się z poszczególnych zadań. Gra okazała się świetną zabawą i umożliwiła uczestnikom zdobycie wiedzy w atrakcyjnej i ciekawej formie.

I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Wieluniu o nazwie "Jurajscy odkrywcy”
II miejsce  Szkoła Podstawowa SPSK w Kadłubie – „Niezwyciężeni”
III miejsce Szkoła Podstawowa w Gaszynie –„Eksploratorki”

Pozostałe miejsca zajęły:
Szkoła Podstawowa w Bieniądzicach – „Amonity”
Szkoła Podstawowa nr 2 w Wieluniu – „Dwójka”
Szkoła Podstawowa nr 5 w Wieluniu – „Pogromcy zadań”
Szkoła Podstawowa w Rudzie – „Szperacze”
Szkoła Podstawowa w Sieńcu – „Bursztynowi skauci”
Zwycięska drużyna oprócz nagród rzeczowych otrzymała  Puchar Burmistrza Wielunia Janusza Antczaka.
Pozostałym uczestnikom zabawy zostały wręczone upominki i dyplomy.

Przy realizacji gry współpracowano z Muzeum Ziemi Wieluńskiej, Miejską Biblioteką Publiczną oraz Kolegium Nauczycielskim.

Info: Gimnazjum nr 1

• IMG_3408a