Docieplenie budynku Domu Ludowego, budowa parkingu, boisk i placu zabaw – to tylko niektóre z inwestycji wykonanych w ramach projektu „Odnowy centrum miejscowości Kurów”. Zadanie to zakończone w 2013 roku kosztowało 1 113 982,64 zł i zostało zrealizowane ze środków Unii Europejskiej z Programu Rozwoju obszarów Wiejskich. Gmina Wieluń otrzymała na ten cel 500.000,00 zł dofinasowania.

Bezpieczne korzystanie z nowych obiektów sportowych to także bezpieczne parkowanie i dojazd. Dlatego tak ważne było wybudowanie parkingów i wewnętrznej drogi dojazdowej do boiska piłkarskiego. Bezpieczniej można także poruszać się chodnikiemprzy ul. Krótkiej i przebudowaną ul. Strażacką.
Dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży cieszą się nowe obiekty sportowo-rekreacyjne. Kurów może poszczycić się boiskami sportowymi i nowym placem zabaw. Wszystko zostało ogrodzone, by zabezpieczyć teren przed dewastacją.
Także strażnica OSP zmieniła swój wygląd – oko cieszy nowa elewacja po ociepleniu budynku i budynek gospodarczy po remoncie.

kurw