W dniu 11 kwietnia odbyła się w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Rudzie akademia z okazji "Dnia Ziemi".

W uroczystości udział wzieli Burmistrz Wielunia Pan Paweł Okrasa oraz zastępca burmistrza Pani Joanna Skotnicka –Fiuk. Uczniowie klasy VI i VII zaprezentowali przedstawienie o tematyce ekologicznej. Zachęcali w nim wszystkich do dbania o środowisko naturalne. Przedstawienie uświetniły piosenki w wykonaniu klasy IV i V.

Następnie w ramach akcji ,,100 tysięcy drzew na stulecie Województwa Łódzkiego’’ uczniowie wraz z Burmistrzem i Panią Dyrektor zasadzili pamiątkowe drzewo przed budynkiem szkoły.

Zdjecia: R. Urbaniak

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych