W dniu 6 grudnia w Muzeum Ziemi Wieluńskiej miało miejsce podsumowanie konkursu Szopka Bożonarodzeniowa  i wręczenie nagród. Łącznie na konkurs napłynęło  120 prac.

Celem konkursu organizowanego przez MZW był rozwój wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży oraz uzdolnień plastycznych, wzbudzanie inwencji twórczej przy inscenizacji szopek - z uwzględnieniem tradycji i akcentów regionalnych, kształtowanie aktywnej i twórczej postawy społeczeństwa wobec sztuki oraz tradycji Świąt Bożego Narodzenia, promowanie twórczości utalentowanych uczniów i efektów pracy nauczycieli, prezentacja szopki bożonarodzeniowej jako elementu kultury chrześcijańskiej i narodowej.

Komisja konkursowa dokonała oceny prac pod względem ich wykonania, samodzielności, wrażenia artystycznego, zachowania tradycji bożonarodzeniowej, oryginalności, trwałości konstrukcji, wkładu pracy, uwzględnienia motywów regionalnych i tradycyjnych.

Wyniki:

I miejsce kat. I-IV
Vanessa Fijoł, Adam Latocha, Przemysław Juzala, Amelia Roszczyk, Nikola Nowak, Mikołaj Kaczmarek, Nikola Szymajtys
Szkoła Podstawowa im. W. Witosa w Rudzie

I miejsce kat. I-IV
Bartosz Błach, Marzena Łyczko, Julia Duszyńska, Nikodem Drab, Aleksandra Smyrd, Maja Wójcik, Nikola Kowal, Karolina Jarząbek, Bartosz Michnik, Nicola Michnik, Maria Morka, Jan Pietrzykowski, Miłosz Dubas,
Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK im. S. Kostki w Bieńcu

II miejsce kat. I-IV
Zofia Lekki Szkoła Podstawowa nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu

III miejsce kat. I-IV
Kornelia Płuska Szkoła Podstawowa im. Władysława Bełzy w Bieniądzicach

Maja Marszałek Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sokolnikach