Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu miała zaszczyt być gospodarzem spotkania wieńczącego Festiwal Literatury "Zarzewie" #1.Początek.

Na zaproszenie inicjatorów i organizatorów projektu Fundacji Słowem Pisane do Wielunia przyjechali trzej poeci z kręgu Dwumiesięcznika Literackiego "Topos" Krzysztof Kuczkowski, Jarosław Jakubowski, Wojciech Gawłowski. W trakcie spotkania twórcy wspominali początki swojej literackiej drogi, pierwsze teksty i debiuty. Wyjaśniali czym jest dla nich poezja oraz jak to się stało, że powstało czasopismo "Topos". Stworzyli je ludzie połączeni przyjaźnią, ale też wspólnymi celami i miłością do poezji. Odpowiadając na pytania prezesa Fundacji Macieja Bieszczada goście opowiadali o swoich inspiracjach twórczych przy pisaniu wierszy. Muzyczną atrakcją wieczoru był Koncert Zofii Szpikowskiej - "Zawierszowani". Wokalistka wraz z wychowankami Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu śpiewała swoje kompozycje napisane do tekstów znanych poetów.

Zdjęcia i info: Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna