Szansa na budowę ponad 200 nowych mieszkań w Wieluniu stała się realna. W dniu wczorajszym nastąpiło podpisanie warunkowej umowy inwestycyjnej pomiędzy Gminą Wieluń a Funduszem Sektora Mieszkań na Wynajem Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych reprezentowanym przez Bank Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości S.A. w programie Mieszkanie Plus.

W imieniu Gminy Wieluń umowę asygnował Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa, natomiast Bank Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości S.A. reprezentował członek Zarządu Bartłomiej Pawlak.

Wśród zaproszonych na uroczystość gości pojawili się: Wojewoda Łodzki Zbigniew Rau, Posłanka na Sejm RP Beata Mateusiak - Pielucha, Poseł na Sejm RP Piotr Polak, Starosta Wieluński Andrzej Stępień oraz wieluńscy przedsiębiorcy.

Jak zaznaczył Burmistrz Wielunia: W Wieluniu pojawiła się duża nisza na rynku, spowodowana brakiem mieszkań pod wynajem. Na to wskazywali nasi przedsiębiorcy podczas różnych rozmów, które dosyć często odbywamy, że aby miasto dobrze się rozwijało, żeby firmy dobrze się rozwijały, to trzeba oprócz dobrej pracy, która w Wieluniu jest, oprócz dobrego szkolnictwa, które w Wieluniu również jest, to brakuje mieszkań pod wynajem. Program, który został ogłoszony przez obecny rząd i który bardzo dobrze podjął BGK Nieruchomości wpisuje się idealnie w tę naszą nisze, w tę potrzebę, która w Wieluniu występuje. (…) To jest program głównie dedykowany dla tych mieszkańców, którzy mają trochę wyższe dochody, niż te najniższe i potrzebują mieszkania o dobrym standardzie. Dzięki firmom udało się zabezpieczyć potrzeby nie tylko naszych przedsiębiorców, ale przede wszystkim potrzeby mieszkańców, które są w tym obszarze bardzo duże. Mam nadzieję, (..), że w tym roku uda nam się przygotować cały proces inwestycyjny związany z dokumentacją, z pozwoleniem na budowę. (...) chcielibyśmy na początku roku 2018 wbić łopatę pod budowę.

Z kolei Bartłomiej Pawlak, członek Zarządu BGK Nieruchomości S.A podkreślił zaangażowanie włodarza miasta oraz lokalnych przedsiębiorców w rozwój Wielunia: Cieszę się, że dzisiaj jesteśmy w Wieluniu. (...) To jest duża przyjemność uciec na chwilę z Warszawy i przyjechać tutaj do tak miłego, ale też tak przedsiębiorczego otoczenia. Trzeba przyznać, że burmistrz jest człowiekiem niezwykle aktywnym, przedsiębiorczym oraz konkretnym i stoją za nim podmioty, z których może być dumna cała Polska. To jest miejsce wyjątkowo przyjazne dla rozwoju nowych programów i dla konkretyzacji nowych programów rządu. Dziękuję i gratuluję Wieluniowi.

Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau zwrócił uwagę na meritum programu Mieszkanie Plus: W zaproszeniu, jakie wystosował do mnie pan Burmistrz, dzisiejszy dzień określił tak: jest to tak ważny dla mieszkańców Wielunia dzień, w którym otwierają się przed nimi realne perspektywy na własne mieszkanie i życiową stabilizację. Myślę, że jest to kwintesencja dzisiejszego wydarzenia. Wydarzenia w Polsce, które celebrujemy dzisiaj (...) w Wieluniu. (…) Dobrodziejstwa tego programu dzisiaj - jak w soczewce - widzimy właśnie w Wieluniu. Gratuluję wielunianom i gratuluję dynamizmu panu burmistrzowi.

• IMG_6128-Small
  • IMG_6137-Small