"Jaki rodzaj świata chcemy przekazać tym, którzy będą po nas, dorastającym dzieciom?" - słowa Papieża Franciszka z Encykliki "Laudato si" stały się mottem przewodnim autorskiego projektu edukacyjnego "Mamy tylko jedną ziemię".

Pytanie to skierowała także do przybyłych gości, laureatów konkursu z Gminy Wieluń i całej wspólnoty szkolnej Jolanta Ustyniak - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gaszynie podczas podsumowania projektu, które odbyło się w niedzielne popołudnie.

Autorski projekt edukacyjny realizowany w szkole w Gaszynie opierał się na założeniach przybliżenia i uwrażliwienia społeczności szkolnej Gminy Wieluń na tematykę zwiazaną ze środowiskiem naturalnym, ekologią i matematyką. Działania podejmowane w ramach realizacji projektu obejmowały: warsztaty, wystawy, prelekcje, kiermasze, hapeningi, wycieczki oraz konkursy.

Projekt obejmował 25 działań w ciągu roku szkolnego 2016/2017. W projekcie brał udział każdy uczeń Szkoły Podstawowej w Gaszynie i niemal tyle samo uczniów z innych szkół Gminy Wieluń. W czasie uroczystej gali wręczono nagrody rzeczowe i pamiątkowe statuetki laureatom konkursów i osobom wyróżnionym.

Nagrody Burmistrza Wielunia, które uczniowie zdobyli w aż trzech konkursach, wręczył włodarz miasta Paweł Okrasa. W ufundowanie upominków włączyli się również Przewodniczący Rady Miejskiej w Wieluniu Piotr Radowski oraz Przewodniczący Rady Powiatu Wieluńskiego Krzysztof Owczarek.

"Mamy tylko jedną ziemię" jest już trzecim autorskim projektem edukacyjnym zrealizowanym w Szkole Podstawowej w Gaszynie w ciągu ostatnich dwóch lat.

Zdjęcia i info: Szkoła Podstawowa w Gaszynie