Już w najbliższy weekend 16 – 18 czerwca odbędą się Dni Wielunia 2017.

Zaczynamy już w piątek Rockowiskiem, czyli przeglądem regionalnych kapel rockowych. Tuż po koncertach żywioł ognia ujarzmi dla nas Teatr Nam – Tara w spektaklu Violet.

W sobotę mieszkańcy Gminy Wieluń oraz goście będą mieli okazję zapoznać się z twórczością wielunian. Na scenie w ramach Wieluńskiej Sceny Artystycznej zaprezentują się dzieci, młodzież i dorośli. Wieczorem zagrają dla nas gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Jako pierwsze wystąpią Elektryczne Gitary ze swoimi największymi hitami: Człowiek z liściem na głowie czy Co Ty tutaj robisz. Następnie dla fanów muzyki pop zagra Natalia Kukulska. Gratką dla miłośników dobrej zabawy i muzyki dance będzie nocna zabawa – Dyskoteka pod gwiazdami.

Z kolei niedziela obfitować będzie w różnorakie atrakcje od przejścia korowodu mieszkańców i artystów z Placu Legionów do Wieluńskiego Domu Kultury, poprzez prezentację warsztatów artystycznych do koncertu zespołu Strachy na Lachy. Na zakończenie Dni Wielunia 2017 wystąpi energetyczna Margaret!

Impreza towarzysząca - Streetball Polfinance Grand Prix Wielunia w koszykówce 3x3, która odbędzie się na Placu Legionów. W programie turniej OPEN mężczyzn, zawody 1x1, 2x2 mixt (pary mieszane), turniej rodzinny oraz konkursy i atrakcje dla publiczności.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy wszystkich na Dni Wielunia 2017!